KDO JSME A CO JAKO CHCEME????

Časopis HONDZIK vznikl v elpíčku (létapáně) 1996 a to jako taková blbost pro nás a pár našich kámošů. Znáte to, ste fpohodě vyhulený, pohodička, džezíček a někdo plácne takovou hovadinu, že sou z toho všickni vedle. Někdo si ty hlášky zapisuje a paxe nashromážděj. Já s kámošem dělal civilku v jednom podniku, kde se dělaj noviny a taxme měli přístup k počítači, skeneru a tiskárně. Už nevim koho z nás to napadlo, ale první číslo bylo na světě. Bylo tam pár dobrejch frků a kratších povídek. Po čase jsme vytvořili podobu, kterou má HONDZIK dneska.

Tiskneme 4 (slovy štyry) strany A4, který kopírujeme na formát A3 a přeložíme. Vznikne čb časák o 2 listech A4. Ale dost matiky, vycházíme tak cca jednou do měsíce v nákladu 60 kousků, který si lidi kopírujou dál. Tím vznikne nepostihnutelnej underground časák, rozšířenej po celý republice. Cena jednoho čísla je neuvěřitelných 0 Kč!, na Slovensku však 92,13 Sk.

Hlavním tématem je hulení a to jako zdroj zábavy a ponaučení (teda spíš to první). Nebojíme se psát ani o dalších měkkých drogách (LSD, XTC, houbičky...), protože jsme je vyzkoušeli a víme, že sou fklidu a postihovat jejich uživatele, je stejná chytrost jako postihovat ty, co zi daj ňáký to cigárko a pifko. Tvrdý drogy jsou podle nás svinctvo, ale ať si každej dělá co chce, když tim nikoho neomezuje.

Dále reagujeme na politickou situaci v zemi (nebojíme se jít ostře do problému), speciální částí je rozbor chování důchodců v MHD pod názvem "I po šedesátce se dá škodit" od našeho pražského dopisovatele Danvina, radíme ženám v domácnostech (recepty, rady, móda, kosmetické okénko), zaobíráme se kulturou (informace, rozhovory, song booky, okénko trapného humoru, poesie,...) a nedílnou součástí je volný čas (tip na trip, sexuální poradna, modelová hitparáda MISS CANNABIS, povídky, komiksy, křížovky, vystřihovánky, omalovánky a další radovánky).

Redakci Hondzika tvoří Robik jako editor (zkratky: r, fucker, acid, MDMAn, cajt) Tomáš (Baruch Goldstein, bg) a Harik Wasrm@n (w). Občasní dopisovatelé jsou Danvin, Kafka, Mára, Mejla (M.I.L.O.L.I.R.E.) a pár kámošů.

V době kdy vzniká internetová podoba Hondzika vychází už 24. číslo (úvodní strana viz OUT NOW).

Na naší www stránce chceme poskytnout výcuc věciček, který vycházeli(jí) na pokračování, pro ty kdo nás neznaj. Samozřejmě se sem nevejde všechno (qalitní špeky jsou i v grafické podobě). Ale jistě si uděláte alespoň nějakej obrázek.

Máte-li zájem něco nám zkritizovat (třeba, že kazíme mládež, ženy v domácnostech a důchodce), nechte nám vzkaz.

Vaše redukce